Dnia 19 czerwca odbyła się Konferencja Naukowo‑Szkoleniowa „Zdrowie Psychiczne i Uzależnienia – Wspólne Wyzwania i Nowe Perspektywy”, której organizatorem był Wojewódzki Podkarpacki Szpital Psychiatryczny w Żurawicy. Wydarzenie zgromadziło ponad 200 uczestników zainteresowanych tematyką zdrowia psychicznego, problematyką uzależnień oraz współpracą pomiędzy instytucjami działającymi na rzecz ochrony rodzin, dzieci, wsparcia osób w kryzysie i przeciwdziałania przemocy.