Konferencja Naukowo‑Szkoleniowa „Zdrowie Psychiczne i Uzależnienia – Wspólne Wyzwania i Nowe Perspektywy”

Dnia 19 czerwca odbyła się Konferencja Naukowo‑Szkoleniowa „Zdrowie Psychiczne i Uzależnienia – Wspólne Wyzwania i Nowe Perspektywy”, której organizatorem był Wojewódzki Podkarpacki Szpital Psychiatryczny w Żurawicy. Wydarzenie zgromadziło ponad 200 uczestników zainteresowanych tematyką zdrowia psychicznego, problematyką uzależnień oraz współpracą pomiędzy instytucjami działającymi na rzecz ochrony rodzin, dzieci, wsparcia osób w kryzysie i przeciwdziałania przemocy.

Czytaj dalej


Zaproszenie na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Zdrowie Psychiczne i Uzależnienia: Wspólne Wyzwania i Nowe Perspektywy”

Zaproszenie na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Zdrowie Psychiczne i Uzależnienia: Wspólne Wyzwania i Nowe Perspektywy”

Serdecznie zapraszamy na konferencja Naukowo-Szkoleniową pt. „Zdrowie Psychiczne i Uzależnienia: Wspólne Wyzwania i Nowe Perspektywy”, która odbędzie się 19.06.2026r., organizowana przez Wojewódzki Podkarpacki Szpital Psychiatryczny w Żurawicy. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa.

Czytaj dalej


Augustiada 2026

Na zdjęciu Dyrektor Szpitala WPSP wygłasza przemówienie

W dniu 13 czerwca, mimo kapryśnej pogody, zabawa trwała w najlepsze. AUGUSTIADA już kolejny rok przyciągnął tłumy uczestników. Na najmłodszych i nieco starszych czekało mnóstwo atrakcji. Organizatorom gratulujemy i dziękujemy za zaproszenie do współpracy Wojewódzki Podkarpacki Szpital Psychiatryczny w Żurawicy.

Czytaj dalej


1 Czerwca – Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim Dzieciom wielu powodów do uśmiechu, spełnienia marzeń, radości oraz niezapomnianych chwil pełnych zabawy i przyjaźni.Niech każdy dzień będzie pełen dziecięcej ciekawości i kolorowych przygód. Dyrekcja Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Eugeniusza Brzezickiego w Żurawicy

Czytaj dalej


Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Z okazji dzisiejszego święta składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Pielęgniarkom, Pielęgniarzom oraz Położnym. Dziękujemy za Wasze serce, profesjonalizm i codzienną troskę o zdrowie i życie pacjentów. Życzymy Wam dużo zdrowia, siły, satysfakcji z pracy oraz nieustającej życzliwości i szacunku ze strony pacjentów i współpracowników. Dyrekcja Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Eugeniusza Brzezickiego w Żurawicy

Czytaj dalej


Maj jest Miesiącem Świadomości Zdrowia Psychicznego

Maj to wyjątkowy czas, w którym szczególnie dużo mówimy o dbaniu o zdrowie psychiczne. To dobry moment, by zatrzymać się na chwilę, odetchnąć i sprawdzić, jak się czujemy – naprawdę. Maj jest Miesiącem Świadomości Zdrowia Psychicznego. Wspólnie budujemy przestrzeń zrozumienia, wsparcia i życzliwości. Dbajmy o siebie i o innych – małe gesty mają wielką moc. Jeśli potrzebujesz pomocy, pamiętaj: proszenie o wsparcie to oznaka siły, nie słabości.

Czytaj dalej